Project 4

Prezentacja nowej sztuki wizualnej z QJF Art & Science Gallery

 

W przeciwieństwie do istniejących galerii, które wystawiają swe prace w grupach tematycznych takich jak prezentacja prac wybranego twórcy, wybrany kierunek sztuki, przedstawienie danego okresu lub też przez zupełnie przypadkowy wybór wizualnej produkcji ekspozycja prac QJF Art & Science Gallery jest oparta o program będący wynikiem teoretyczno-estetycznych poszukiwań trwałych fundamentów estetycznych wartości..

Celem QJF Art & Science Gallery jest promować dzieła inspiracja których jest zakorzeniona w Chrześcijańskich wartościach.

Galeria funkcjonuje w oparciu o artystyczny program składający sie z trzech bloków tematycznych:

1.     Arcydzieła jako wizualne metafory

Artystyczna interpretacja najlepszych artystycznych osiągnięć umieszczona jest w kontekście znaków naszego ziemskiego bytowania

2.     Dzieła sztuki jako wynik systematycznych formalnych poszukiwań

Dzieła tworzone w procesie formalnych poszukiwań zastanych wzorów jak również możliwych kombinacji wizualnych cech obrazowych

3.     Piękno naukowych wizualnych obiektów naszego rozszerzonego percepcyjnego pola

Źródłem estetycznych inspiracji może być nie tylko świat wymiaru naszej codziennej egzystencji ale również, z powodu poszerzenia skali naszej percepcji, mikro-makro świat.

 

Wystawa wybranych prac QJF Art & Science Gallery była dedykowana Świętej Jadwidze Królowej z okazji Jej święta 8 czerwca i prezentowana w czerwcu 2003 w Melbourne.

 

Zapraszamy do obejrzenia wybranych prac QJFA&SG

 

Copyright the Queen Jadwiga Foundation