Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: image001            Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: image002 

 

 

Description: Description: Description: Description: Description: Description: OBR_RICH

 

 

PODARUNKI  

 

Kosz czerwonych róż

 

Statuetki-perełki św. Jadwigi Królowej

 

Perełki św. Jadwigi Królowej

 

Skarb wiary

 

Ulotki informacyjne

 

 

Książka naukowa wydana przez Springer (2008)

 

 

Książka QJF-Press „Queen Jadwiga’s Bouquets”

 

 

 

 

 

 

ŚWIĘTO ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

 

8 CZERWCA 2008

 

 

KATEDRA ŚW. PATRYKA, MELBOURNE – AUSTRALIA

W dniu 8 czerwca 2008 mieliśmy piękną Mszę św. w katedrze św. Patryka w Melbourne. Koncelebrowana msza  została odprawiona przez Ks. Arcybiskupa Denisa Harta, który bardzo ładnie nawiązał do naszej świętej Królowej. Była piękna oprawa muzyczna Mszy św. w wykonaniu chóru katedralnego. Msza św. rozpoczęła się psalmem takim jaki zapewne był śpiewany przez psałterzystów w katedrze na Wawelu. To podarunek od abp Harta i chóru katedralnego. Było nam bardzo miło gdyż w wypełnionej katedrze było wielu melberneńczyków. Katedra położona jest w sąsiedztwie Wiktoriańskiego Rządu i Parlamentu tak, że wielu pracowników rządu bierze udział we Mszy św. Św. Jadwiga Królowa jest patronką polityków i cieszył ogromnie fakt, że australijscy politycy byli obecni na Mszy św. ku czci św. Jadwigi Królowej.

Rozesłaliśmy ulotkę, do większości polonijnych organizacji na całym świecie, przypominającą o święcie 8 czerwca. Była również rozdawana ulotka wśród lokalnej społeczności polonijnej a w wielu kościołach na całym świecie odprawiane były uroczyste Msze św.

2008_Msza3  2008_Msza2

W czasie mszy św. w katedrze św. Patryka w Melbourne

W tym roku świętowaliśmy święto św. Jadwigi Królowej w wypełnionej katedrze św. Patryka. Arcybiskup D. Hart uświetnił swą obecnością,  to na stałe wpisujące się w tradycję melberneńskiej katedry, święto św. Jadwigi Królowej W katedrze tej znajdują się również prochy Arcybiskupa Sir. Francisa T. Little’a (zmarłego w tym roku), który był honorowym członkiem the Queen Jadwiga Foundation.

 

KATEDRA WAWELSKA, KRAKÓW - POLSKA,

Msza święta w Katedrze na Wawelu

8 czerwca 2008 została odprawiona uroczysta Msza św. w katedrze wawelskiej podczas której zostały wręczone Perełki-Statuetki 2008. Wręczenia dokonał Biskup T. Pieronek.

 

Wręczenie Statuetek-Perełek św. Jadwigi Królowej, Katedra na Wawelu, 8 czerwca 2008, Msza św. o godz. 10.00

 

Bardzo nas cieszy fakt, że tak oczekiwani przedstawiciele Wojska Polskiego (zapraszani przez QJF)  uczestniczyli we Mszy św. Nie zabrakło również rycerzy. Być może w niedługim czasie odbędzie się prawdziwe pasowanie na rycerzy św. Jadwigi Królowej.

W tym roku, mimo wielu przeciwności nie brakło czerwonych róż od QJF dla naszej Patronki. Róże zotały dostarczone poprzez kwiaciarnię wysyłkową w Szwajcarii.

  2008_WawelRoze   2008_WawelJadwiga

Ołtarz z relikwiami św. Jadwigi Królowej w katedrze na Wawelu

 

 

Last updated: 2020

Copyright the Queen Jadwiga Foundation

 

 

 

MELBOURNE – KATEDRA ŚW. PATRYKA

Description: Description: Description: Description: Description: Mlb_katedra_1

 

 

 

KRAKÓW –

KATEDRA WAWELSKA

KatedraWaw