Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: image001            Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: image002 

   

Description: Description: Description: Description: Description: Description: OBR_RICH

 

 

PODARUNKI  

 

Kosz czerwonych róż

 

Statuetki-perełki św. Jadwigi Królowej

 

Perełki św. Jadwigi Królowej

 

Skarb wiary

 

Biuletyn QJF “FAC QUOD VIDES”

 

Ulotki informacyjne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŚWIĘTO ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

 

Święto św. Jadwigi Królowej

8 czerwca 2010

W dniu 8 czerwca odprawiona została Msza św. o godz. 13 w Katedrze św. Patryka w Melbourne. Cieszył ogromnie widok rozmodlonych wiernych, którzy z uwagą słuchali kazania o świętej Polskiej Królowej.

W wielu kościołach na całym świecie odprawiane były uroczyste Msze św. W ramach przygotowania do obchodów święta rozesłaliśmy ulotkę informującą wraz z kolejnym biuletynem QJF Fac Quod Vides do większości polonijnych organizacji na całym świecie przypominającej o święcie 8 czerwca. Biuletyn QJF był również rozprowadzany wśród lokalnej społeczności.

 

KATEDRA ŚW. PATRYKA, MELBOURNE – AUSTRALIA

  W Australii św. Jadwiga Królowa staje się coraz bardziej znana za sprawą działalności informacyjnej naszej QJF. 8 czerwca jest dobrą okazją do przypomnienia społeczności australijskiej o św. Jadwidze Królowej jako świętym Kościoła Katolickiego który patronuje politykom, studentom jak również jest patronem naszego Narodu.  Katedra melberneńska która nosi imię irlandzkiego patrona św. Patryka jest niejako naturalnym miejscem obchodzenia święta Patronki naszego Narodu. Katedra umiejscowiona w pobliżu środowiska uniwersyteckiego (Melbourne University, Australian Catholic University) jak również w pobliżu Parlamentu Rządu Wiktoriańskiego, jest miejscem gdzie spotykają się na modlitwie tak pracownicy uniwersytetów, studenci jak również parlamentarzyści i członkowie rządu. Mamy nadzieję że św. Jadwiga Królowa wkrótce podbije serca tych środowisk i na stałe zagości w pięknej melberneńskiej katedrze.

Description: Description: Mlb_katedra_2   Description: Description: Mlb_katedra_3       Msza św. w katedrze św. Patryka w Melbourne      

Katedra podczas święta św. Jadwigi Królowej, Patrona naszego Narodu, była wypełniona wiernymi i widok rozmodlonych Australijczyków pokazuje, że św. Jadwiga Królowa staje się świętym całego Kościoła Katolickiego. Co nas najbardziej cieszy to fakt że św. Jadwiga Królowa trafia do serc dzięki przykładowi QJF-u, polskiego katolickiego laikatu.

 

KATEDRA WAWELSKA

 

Msza święta w Katedrze na Wawelu, Kraków, Polska

W dniu 8 czerwca 2010 została odprawiona uroczysta Msza św. w Katedrze na Wawelu w Krakowie. W tym roku pęk czerwonych róż od QJF został wpleciony w piękną kompozycję kwiatową. Staje się już tradycją składanie czerwonej róży na ołtarzu naszej ukochanej Patronki.

Description: Description: Krakow_katedra_2  Description: Description: Krakow_katedra_1 Description: Description: Krakow_Katedra_6

Zostało wygłoszone piękne kazanie które na długo pozostanie w naszej pamięci i którego mogliśmy słuchać za pośrednictwem „tv internetowej”. W tym roku po raz pierwszy odbyła się procesja z relikwiami Pani Wawelskiej. Było to dla nas wszystkich bardzo wzruszające przeżycie. Laureaci statuetki-perełki modlili się m.in. za szkoły Jadwigowe, Sodalicję i QJF.

Description: Description: Krakow_katedra_Msza0 Description: Description: Krakow_katedra_Msza1 Description: Description: Krakow_katedra_Msza2 

 

Po Mszy św. zostały wręczone „Perełki-Statuetki 2010”..Na zdjęciach poniżej moment wręczenia statuetki-perełki laureatom: B. Kamionce, M. Rutkowskiej i W. Żelowskiej.

Description: Description: B2A Description: Description: Krakow_Perelka2 Description: Description: image027  Description: Description: Krakow_Perelka0

 

W tym roku po raz pierwszy miało miejsce wręczenie skarbu wiary na ręce obecnej Królowej Roku D. Wasilewskiej. Królowa Roku Dominika z krzyżykiem i kolegami z II Liceum Ogólnokształcącego w Siedlach. Dominika pięknie się prezentuje i wiemy że już zaskarbiła sobie wdzięczność wielu uczniów nie tylko w Polsce. Bardzo cieszy fakt, że uczniowie pamiętają o zwycięstwie pod Grunwaldem tak doniosłym dla naszego narodu wydarzeniu. Mimo że w Polsce tak wiele nikłych zwycięstw obchodzonych jest tak bardzo uroczyście to jednak warto przypomnieć, że nie byłoby cudu nad Wisłą, gdyby nie Jadwigowy cud Grunwaldu. Jednakże jest nadzieja, że mając takich uczniów jak w naszych szkołach Jadwigowych (pod przewodnictwem Królowych Roku) wydarzenia takie jak Grunwald będą na pewno częścią nowego patriotyzmu Jadwigowego pokolenia. Pamiętajmy też, że bez nauczycieli takich jak większość tych ze szkół Jadwigowych, szkoły Jadwigowe byłyby jak „miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący”. Jednakże największe słowa uznania będziemy zawsze kierować do dyrektorów szkół, którzy w tych trudnych czasach wykazują niemało odwagi, aby skarb wiary był najcenniejszym klejnotem procesu edukacyjnego.

Description: Description: Krolowa2009_krzyzyk   Description: Description: Krolowa2009_katedra

 

W tym roku wybór Królowej Roku odbył się w czerwcu. Jury miało bardzo trudne zadanie. Wszystkie kandydatki prezentowały się doskonale, jednakże Natalia Marek w sposób bardzo przekonywujący pokazała, że w tym roku korona jej się należy. Gratulujemy nowo wybranej królowej i życzymy spełnienia wszystkich marzeń, opieki św. Jadwigi Królowej jak również tego, aby ten rok jej panowania był dla nas wszystkich rokiem szczęśliwym. Dziękujemy wszystkim królewnom i życzymy, aby w następnym roku św. Jadwiga Królowa obdarowała je tytułem Królowej Roku.

Description: Description: Krolowa2010_1  Description: Description: Krolowa2010_2 Description: Description: krolowe

 

Last updated: 2020

Copyright the Queen Jadwiga Foundation

 

 

 

MELBOURNE – KATEDRA ŚW. PATRYKA

Description: Description: Description: Description: Description: Mlb_katedra_1

 

 

KRAKÓW –

KATEDRA WAWELSKA KatedraWaw