Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: image001            Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: image002 

   

Description: Description: Description: Description: Description: OBR_RICH

 

 

PODARUNKI  

 

Kosz czerwonych róż

 

Statuetki-perełki św. Jadwigi Królowej

 

Perełki św. Jadwigi Królowej

 

Skarb wiary

 

Ulotki informacyjne

 

 

 

 

 

 

 

ŚWIĘTO ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

 

8 CZERWCA 2011

 

KATEDRA ŚW. PATRYKA, MELBOURNE – AUSTRALIA

Jak co roku, w dniu 8 czerwca odprawiona została Msza św. o godz. 13 w Katedrze św. Patryka w Melbourne. Było nam ogromnie miło widzieć wielu polityków jako że św. Jadwiga Królowa jest Patronką polityków.

W wielu kościołach na całym świecie odprawiane były uroczyste Msze święte, między innymi, w Ameryce Południowej, USA (Baltimor, Chicago), Europa (Węgry, Austria, Ukraina).

W Polsce odprawiane były uroczyste Msze św. we wszystkich parafiach p.w. św. Jadwigi Królowej jak również w kościołach na terenie całego kraju.

 

Msza św. w katedrze św. Patryka w Melbourne

 

  Description: Description: KATEDR_3

W Australii św. Jadwiga Królowa staje się coraz bardziej znana za sprawą działalności informacyjnej QJF i święto  8 czerwca jest dobrą okazją do przypomnienia społeczności australijskiej o św. Jadwidze Królowej jako świętym Kościoła Katolickiego, który patronuje politykom, studentom jak ludziom nauki. Katedra melberneńska, która nosi imię irlandzkiego patrona św. Patryka jest niejako naturalnym miejscem obchodzenia święta Patronki naszego Narodu. Katedra umiejscowiona w pobliżu środowiska uniwersyteckiego (Melbourne University, Australian Catholic University) jak również w pobliżu Parlamentu i Rządu Wiktoriańskiego, jest miejscem, gdzie spotykają się na modlitwie tak pracownicy uniwersytetów, studenci jak również parlamentarzyści i członkowie rządu.

 

KATEDRA WAWELSKA, KRAKÓW - POLSKA,

Msza święta w Katedrze na Wawelu

W dniu 12 czerwca 2011 została odprawiona uroczysta Msza św. w Katedrze na Wawelu w Krakowie o godz. 10. W tym roku piękne czerwone róże od QJF zostały ‘wplecione’ w piękną kompozycję kwiatową przygotowaną przez panią M. Kuś. Staje się też już tradycją składanie czerwonej róży na ołtarzu naszej ukochanej Patronki.

Description: Description: KWIAT0 Description: Description: KWIAT1

 

Mszę św. koncelebrowaną odprawił ks. prof. Kubiś. Staje się już tradycją procesja z relikwiami Pani Wawelskiej od ołtarza koronacyjnego do ołtarza z Czarnym Krucyfiksem, gdzie spoczywają prochy św. Jadwigi Królowej.

Description: Description: PEREL_0  Description: Description: MSZA

 

Po Mszy św. zostały wręczone „Perełki-Statuetki 2010”. Na zdjęciach poniżej moment wręczenia statuetki-perełki laureatom: JE Kard. F. Macharskiemu (statuetkę odebrał osobisty sekretarz Kardynała, ks. prof. A. Fryźlewicz), prof. J. Bruzdzie, s. prof. A. Sielepin.

Description: Description: PEREL_2 Description: Description: PEREL_1 Description: Description: PEREL_3

 

W Jak co roku zostały wręczone perełki-statuetki dla uczniów i studentów. Laureatami zostali: P. Pielacińska, P. Walter i K. Surowiak. Serdecznie gratulujemy laureatom.

Description: Description: PER0 Description: Description: PAW0

 

W tym roku po raz drugi miało miejsce wręczenie skarbu wiary na ręce obecnej Królowej Roku Natalii Marek. Wręczenia dokonał ks. Proboszcz. Skarb wiary, krzyżyk z kamieniem szlachetnym (w tym roku wiktoriański topaz) przekazywany jest co roku Królowej Roku jako zapewnienie, że wiara jest najcenniejszym skarbem jaki młody człowiek może otrzymać w procesie edukacyjnym.

Description: Description: SKARB0 Description: Description: KROL_1 

Królowa Roku Natalia ze ‘Skarbem Wiary’

 

W tym roku wybór Królowej Roku odbył się również w czerwcu. Jury miało bardzo trudne zadanie. Wszystkie kandydatki prezentowały się doskonale. Laureatką została Agnieszka Przybyszewska. Gratulujemy nowo wybranej królowej i życzymy spełnienia wszystkich marzeń, opieki św. Jadwigi Królowej jak również tego, aby ten rok jej panowania był dla nas wszystkich rokiem szczęśliwym. Dziękujemy wszystkim królewnom i życzymy, aby w następnym roku św. Jadwiga Królowa obdarowała je tytułem Królowej Roku.

Description: Description: KROL_3 Description: Description: KROL_2 Description: Description: KROL_0

 

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego, że święto św. Jadwigi Królowej było obchodzone tak urczyście.

 

Last updated: 2020

Copyright the Queen Jadwiga Foundation

 

 

 

MELBOURNE – KATEDRA ŚW. PATRYKA

Description: Description: Description: Description: Description: Mlb_katedra_1

 

 

KRAKÓW –

KATEDRA WAWELSKA KatedraWaw