Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: image001            Description: Description: Description: Description: Description: Description: Description: image002 

   

Description: Description: Description: Description: Description: OBR_RICH

 

 

PODARUNKI  

 

Kosz czerwonych róż

 

Statuetki-perełki św. Jadwigi Królowej

 

Perełki św. Jadwigi Królowej

 

Ulotki informacyjne

 

 

 

 

 

 

 

ŚWIĘTO ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

 

8 CZERWCA 2012

 

KATEDRA ŚW. PATRYKA, MELBOURNE – AUSTRALIA

Jak co roku, w dniu 8 czerwca odprawiona została Msza św. o godz. 13 w Katedrze św. Patryka w Melbourne. Cieszył ogromnie widok wielu polityków, jako że św. Jadwiga Królowa jest Patronką polityków.

W wielu kościołach na całym świecie odprawiane były uroczyste Msze św. W Polsce odprawiane były uroczyste Msze św we wszystkich parafiach p.w. św. Jadwigi Królowej.

 

 

Msza święta w Katedrze św. Patryka w Melbourne

W dniu 8 czerwca, w katedrze św. Patryka w Melbourne została odprawiona Msza św. koncelebrowana. Mimo wielu utrudnień jakie napotkaliśmy w przekazywaniu informacji o obchodzeniu święta św. Jadwigi Królowej jako Patrona Polski, patrona polityków i ludzi nauki, katedra była wypełniona wiernymi. Bardzo rzadko się zdarza aby w powszedni dzień tak wielu wiernych uczestniczyło we Mszy św. Ks. rektor G. Gaweł nie zawiódł naszych oczekiwań i wziął udział w koncelebracji Mszy św. Na początku ksiądz australijski przypomniał o tym, że w dniu 8 czerwca obchodzimy święto św. Jadwigi Królowej jako Patrona polityków i ludzi nauki. Na Mszy św. byli obecni pracownicy rządu wiktoriańskiego, parlamentarzyści jak również ludzie nauki i studenci. Po Mszy św. świętowaliśmy w hotelu Hyatt położonym obok katedry. Wybraliśmy hotel Hyatt gdyż znajdujący się tam fortepian pozwolił na wykonanie krótkiej improwizacji przez prof. Z. Lesia,  nawiązującej do tego święta.

Sprawa uczestnictwa księdza z polskiego ośrodka duszpasterskiego w sprawowanej Mszy św. w katedrze św. Patryka to takie proste i jakże wymowne. Obchody święta Patrona Polski, polityków i ludzi nauki w katedrze św. Patryka mają jeszcze inny bardzo znaczący wydźwięk. Jest to jedna z nielicznych okazji gdzie my jako Naród polski jesteśmy ukazywani w zupełnie innym świetle aniżeli tak jak to dotychczas bywało. Ten ukazywany dotychczas bardzo negatywny stereotyp kładzie się cieniem na sposób postrzegania Polaków. A tu nagle w samym sercu Melbourne świętujemy święto świętego polskiego Króla zapraszając elitę melbernieńską do wspólnego świętowania. To musi szokować. Oni takiej Polski nie znają. Bo niby skąd mogą znać. To robi wrażenie. Ale nie tylko, to zaczyna imponować, to przemawia i to zaczyna się podobać. O św. Jadwidze Królowej możemy bez żenady powtórzyć za Wyspiańskim: „Jesteś dla Polski złotą różą, gwiazdą w szafirów skłonie...”.

Description: 00

Na zdjęciu Msza św. w Katedrze św. Patryka (8 czerwca 2012)

 

 

KATEDRA WAWELSKA, KRAKÓW - POLSKA,

Msza święta w Katedrze na Wawelu

W dniu 30 maja 2012 została odprawiona uroczysta Msza św. w Katedrze na Wawelu w Krakowie o godz. 10. Jak co roku zostały wręczone statuetki perełki jak też skarb wiary.

Description: k03 Description: Z08 Description: Z09 

Co roku QJF dekoruje ołtarza z relikwiami św. Jadwigi Królowej w katedrze wawelskiej. W tym roku nasza dekoracja zawierała symboliczne elementy, czerwone róże i białe lilie. W dniu 5 czerwca z okazji 15-tej rocznicy kanonizacji św. Jadwigi Królowej, w Krakowie w Katedrze Wawelskiej została odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego i UJPII, pracowników naukowych i studentów. Msza św. 8 czerwca w katedrze wawelskiej była bardzo podniosłym wydarzeniem i kulminacyjnym punktem obchodów 15-lecia kanonizacji św. Jadwigi Królowej. Mimo EURO2012 w wielu parafiach na terenie Polski i nie tylko obchodzono uroczyście święto 15-tej rocznicy kanonizacji naszej Patronki.

Description: SAM_2113+ Description: SAM_2121+ Description: SAM_2108+

Piękne czerwone róż od QJF został ‘wplecione’ w piękną kompozycję kwiatową z białymi liliami. Składanie czerwonej róży na ołtarzu naszej ukochanej Patronki jest już tradycją.

 

 

Last updated: 2020

Copyright the Queen Jadwiga Foundation

 

 

 

MELBOURNE – KATEDRA ŚW. PATRYKA

Description: Description: Description: Description: Description: Mlb_katedra_1

 

 

 

KRAKÓW –

KATEDRA WAWELSKA

KatedraWaw